אורן קובי: תרומה לקהילה

אורן קובי אמנם מתמחה בנדל"ן, אך הוא גם מקפיד להקדיש זמן ומשאבים לתרומה חברתית ולפיתוח התרבות הישראלית.
קובי לקח חלק בהקמת עמותת "להושיט יד", הפועלת במגוון ערוצים למען ילדים חולי סרטן ושיתוק מוחין,
הוא תורם למספר עמותות ואף תומך באמנות מקומית ובספורט ישראלי. 

אודות "להושיט יד"

"להושיט יד" הינה עמותה ללא כוונת רווח, ששמה לה למטרה לשרת ילדים חולי סרטן וילדים חולי שיתוק מוחין (CP), ולסייע למשפחותיהם. העמותה פועלת בבתי חולים בכל הארץ ומרכז הפעילות שלה שוכן בבית החולים תל השומר. בנוסף משרתת העמותה גם את בית הספר "און" בתל אביב, שמהווה מסגרת חינוכית וחברתית שיקומית לתלמידים נפגעי שיתוק מוחין ונכויות מורכבות. 

העמותה הוקמה בשנת 2006 על ידי מספר תורמים, קובי ביניהם, אשר תמכו ביוזמה של קבוצת הורים לילדים חולי סרטן. "להושיט יד" מפעילה מספר רב של פרויקטים בשיתוף פעולה עם בתי החולים והמוסדות בהם הם מופעלים. בין הפרויקטים בהם קובי היה מעורב ניתן למנות הנגשת תמיכה רגשית לילדים ולמשפחות; מימון תרופות, ציוד רפואי וטיפולים שאינם כלולים בסל התרופות; סיוע בהתרמת דם או איתור מח עצם; מימון פאות עבור ילדות שאיבדו את שיערן; הסעות עבור משפחות במצוקה כלכלית; אספקת מזון במהלך טיפולים ואשפוזים; והפקת ימי כיף עבור הילדים ומשפחותיהם. מיזמים בולטים נוספים שהובילה העמותה כוללים פתיחת משחקייה מאובזרת ומושקעת בבית החולים לילדים בתל השומר, וכן הקמת גינת חלומות ואולם קולנוע בהוספיס לילדים חולים סופניים ולילדים שמטופלים בכימותרפיה.

פעילויות נוספות למען הקהילה

 מעבר למעורבותו ב"להושיט יד", אורן קובי תורם גם ליוזמות חברתיות נוספות, ביניהן ארגון "לתת" ועמותת "חיים". ארגון "לתת" פועל לצמצום העוני בישראל באמצעות עזרה לאוכלוסיות במצוקה, עידוד ערבות הדדית ונתינה בקרב אזרחי ישראל, והובלת שינוי משמעותי בסדרי העדיפויות הלאומיים בצמרת השלטונית. עמותת "חיים" למען ילדים חולי סרטן בישראל, פועלת לשיפור איכות הטיפול הרפואי ואיכות החיים של הילדים המטופלים ובני משפחותיהם לאורך תהליך ההחלמה. 

בעבר, היה קובי גם חבר באגודת הידידים של בית החולים "שיבא" וכן באגודת הידידים של בית החולים "איכילוב". בנוסף לסיוע לאוכלוסיות נזקקות, הוא גם תורם לתרבות המקומית על ידי תמיכה כלכלית באמנים ישראלים ומתן חסות רשמית לקבוצת הכדורסל של "מכבי תל אביב" דרך חברת "אדמה" שברשותו.